Książki polecane

Książki z komentarzem, które najbardziej pozytywnie wpłynęły na jakiś z moich aspektów, życia.

Umiejętność postępowania
z innymi – Les Giblin

Ocena 5 / 10 (10 oceny – pewnie dlatego taka niska)

Format A5, 40 stron, szerokie marginesy

Mój komentarz

Instrukcja obsługi człowieka tak nazywam tę książkę. Książka jest esencją opisującą jak funkcjonujemy jako ludzie i jak postępować z innymi. Zaledwie 40 stron formatu A5 z szerokimi marginesami ale nic był do niej nie dodał ani nic nie odjął. Wystarczy zobaczyć listę referencyjną autora na okładce z tyłu aby uświadomić sobie jakimi umiejętnościami włada autor skoro zatrudniały go największe korporacje na świecie.

Jest to jedyna książka, która – gdy jeszcze nie były dostępne urządzenia mobilne – zawsze mi towarzyszyła. Raz zadziałała magicznie. Gdy działałem w MLM i osoba z mojego zespołu nie chciała przeprowadzić prezentacji przed grupą ludzi, bo się bała. Postanowiłem skorzystać
z rady zawartej w książce. Przeczytałem odpowiedni rozdział, co zajęło mi 5 min.
i zadzwoniłem do mojej podwładnej. Po krótkiej rozmowie przed odłożeniem słuchawki powiedziała zdecydowanym głosem: „Zrobię to.” i zrobiła.

Jej zaletą jest poręczność, bo ma kompaktowy. Nie ma tam dużo treści ale to esencja
z esencji. To bardziej zeszycik niż książka. I tak widzę dobre poradniki. Bez lania wody, bo przecież tak doświadczonego człowieka książka mogła by mieć tysiące stron przykładów
z życia.

Każdemu sprzedasz wszystko co zechcesz – Stanley H. Brown, Joe Girard

Ocena 7,1 / 10 (93 oceny)

W latach 1963–1978 sprzedał osobiście 13 001 samochodów. Wielokrotnie uznawany przez Księgę rekordów Guinnessa za najlepszego sprzedawcę na świecie. W 1973 roku ustanowił rekord sprzedaży rocznej: 1425 samochodów sprzedanych osobiście klientom indywidualnym. Bez internetu, bez CRM, bez dzisiejszej mocy marketingu. W jednym salonie samochodowym z konkurentami sprzedającymi te same auta.

Uznawany przez ekspertów za najlepszego sprzedawcę detalicznego świata. W 2001 roku został wprowadzony do Automotive Hall of Fame – co jest najwyższym wyróżnieniem światowego przemysłu motoryzacyjnego – jako jedyny sprzedawca w gronie największych osobistości świata motoryzacji.

Mój komentarz

Uwzględnij proszę, że w czasach gdy autor sprzedawał samochody nie było internetu i tym samym social mediów i telefonów komórkowych jednak wiele z jego porad jest ponad czasowych.

Zapamiętałem najlepiej następujące sposoby (baaaardzo dawno ją czytałem):

  • Wizytówki miały jego zdjęcie dzięki czemu wchodząca osoba do salonu samochodów wiedziała do kogo się kierować
  • Osobom wpływowym sprzedawał samochody z dużym rabatem dzięki temu reklamowali go w śród szerokiej rzeczy potencjalnych klientów – w końcu w USA każdy ma przynajmniej jeden samochód
  • Rozrzucał wizytówki na stadionie
  • W momencie najwyższej sprzedaży zatrudniał tylko księgowego i swojego syna do pomocy jednak wszystkie umowy finalizował osobiście

„Joe doskonale wiedział, co robi, nic nie było dziełem przypadku. Jego niebywały sukces polegał na tym, że 13 000 razy dał powód swoim klientom, aby kupili samochód właśnie od niego – choć identyczne i z pewnością tańsze dostępne były u innych dealerów. Nie zmuszał ich do niczego, sprawiał, że sami chcieli”.

~ Profesor Robert Cialdini o Girardzie

„Nigdy w życiu nie sprzedałem nikomu samochodu… Sprzedawałem tylko Joe Girarda”

~ Joe Girard o sobie

Będę tu dopisywał kolejne książki jakie uważam, że mogą Ci pomóc, a gdy je przeczytasz na pewno nie uznasz czasu przeznaczonego na to za zmarnowanego.

Szkolenie z szybkiego przyswajania i przechowywania wiedzy zawartej w książkach.

Zostaw swój email abyś przegapił najbliższego terminu – tylko 3 obowiązkowe pytania.