O mnie

Tomasz Burcon zwany Burçon
Ewangelista nieruchomości

Tomasz Burcon nieruchomości szkoleniaInformatyka

Absolwent IT na PG od 1996 roku związany z branżą nieruchomości – marketing internetowy (www, SEO, SEM, fotografia, hosting) dla apartamentów, hoteli, biur nieruchomości. Stworzył pierwszy w Polsce system CRM dla branży nieruchomości i pierwszy internetowy portal ogłoszeń drobnych ANONSE) oraz pierwszą i parę kolejnych strony największej firmy MLM w Europie środkowo-wschodniej COLWAY. Twórca marek: InfoServe i INFiVO. Współautor książki Biblia e-biznesu 3.0 i jej nowego rozszerzenia tytułu „3.0”.

Nieruchomości

Od 2012 roku inwestuje w nieruchomości. Specjalizuje się w maksymalizacji zysku pasywnego dla inwestorów tzw. ROI przez przeprowadzanie całego procesu inwestycyjnego i zastosowanie najmu hybrydowego (krótko i długoterminowego). Założyciel Apartments Possession Sp. z o.o., zarządzającej nieruchomościami (ponad 200 miejsc noclegowych i parę tysięcy obsłużonych rezerwacji). Przygotowuje kompleksowo nieruchomości od znalezienia przez podział, remont / wykończenie i wyposażenie po tzw. łyżeczkę w szufladzie lub wybudowanie. Zwiększa zyski przez m.in. podział powierzchni oraz mieszane grupy docelowe: studenci, turyści, pracownicy. Dzięki bazie tysięcy rezerwacji oraz wielu najemcom, trafnie wskazuje inwestorom nieruchomości o najwyższej stopie zwrotu. Rekord roczny ROI 58,7% (wzrost ceny i wartości + zysk z najmu). Współautor książki „Pomysł do wynajęcia 2”. Lider ds. rozwoju oddziałów ( https://mieszkanicznik.org.pl/kontakt/ ) i oficjalny ekspert ( fotografia, najem krótkoterminowy: https://mieszkanicznik.org.pl/eksperci/ ) Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości na Wynajem „Mieszkanicznik”.

Autor lub współautor książek wchodzących w skład

Biblii Nieruchomości

 • KSIĘGA rekomendowanych modeli produktów do mieszkań i apartamentów.
  Co i gdzie kupić aby jak najmniej wydać i uzyskać najlepszy i najtrwalszy efekt.
  Firmy, marki, miejsca zakupu, ceny.” – w trakcie korekty. Zapisz się tu.
 • KSIĘGA wynajmu krótkoterminowego bez tajemnic.
  Jak stworzyłem, i Ty też możesz, system, który pracuje za mnie od 1 do 100 apartamentów i pokoi.” – na ukończeniu. Zapisz się tu.

W przygotowaniu:

 • KSIĘGA flipowania.
  Jak tanio kupić mieszkanie, podnieść jego wartość i sprzedać szybko z dużym zyskiem.”
 • KSIĘGA fotografii nieruchomości.
  Jak sfotografować nieruchomość aby ją drożej sprzedać o 10% lub wynająć o 20% więcej i mieć 100% obłożenia. Potwierdzone doświadczalnie! Fotografia smartphonem, lustrzanką i bezlustekowcem bez tajemnic.
 • KSIĘGA homestagingu.
  Jak tanio podnieść wartość wizualną mieszkania by je sprzedać lub wynajmować z dużym zyskiem
 • KSIĘGA sprzedaży.
  Jak to zrobić by sprzedać lub wynajmować z dużym zyskiem i przy tym się nie namęczyć.
 • KSIĘGA remontu i wykończenia.
  Jak zamienić problem w rozwiązanie, które działa zawsze.
 • KSIĘGA inwestowania.
  Jak od 0 zł do 100 mln. inwestować by zminimalizować ryzyko, a zmaksymalizować zyski nie tylko z nieruchomości.
  Nieruchomości, akcje, obligacje, krypto waluty, surowce. Wszystko co powinieneś wiedzieć.”
 • KSIĘGA negocjacji.
  Jak negocjować z przyjemnością tak aby nikt nie czuł, że to negocjacje, a wszyscy zakończyli je zadowoleni?

Fotografia nieruchomości

Specjalista fotografii nieruchomości. Nagrody, publikacje: National Geographic Traveler, „101 najlepszych hoteli i restauracji w PolsceMagdy Gessler. Szkolenie w National Geographic i szkolenie z fotografowania dużych przestrzeni.Nagrody w tym trzy pierwsze w konkursie fotograficznym związanym z ekologią. Prowadzi szkolenia i warsztaty stacjonarne i online z fotografii podstawowej pt. „Jak robić zdjęcia aby chwytały za serca i portfele oglądających? Byle czym ale nie byle jak! Smartphone, lustrzanka i bezlusterkowiec bez tajemnic. Fotografuj aby zachwycić innych od kotka, przez dzieci po samochody i mieszkania.” i zaawansowane z fotografii nieruchomości pt. „Jak sfotografować nieruchomość aby ją drożej sprzedać o 10% lub wynająć o 20% więcej i mieć 100% obłożenia. Potwierdzone doświadczalnie!„.

Wystąpienia i szkolenia

Prowadzi i organizuje w temacie nieruchomości iwenty, szkolenia, wykłady, webinary. Udziela wywiadów w radiu i telewizji. Wykładowca Mieszkanicznika, MBA Nieruchomości i grupy Masters w ASBIRO.

Autor:

Optymalizm. Samoregulujący się proces i sposób na zdrowe, długie i szczęśliwe życie.

– w przygotowaniu

Inwestowanie

Inwestuje w nieruchomości na wynajem, flipy i developerkę własne i powierzone środki. Inwestuje w akcje zagranicznych i polskich spółek na rynku pierwotnym i wtórnym; w krypto waluty, surowce; stakinguje i wspiera działalność wybranych osób i firm, które są bliskie jego zainteresowaniom, pasjom lub sercu.

Pasje

Wspieranie ludzi w zdrowym i zrównoważonym rozwoju, automatyzacja biznesu, nieruchomości, fotografia, rajdy samochodowe (licencja: R2 i wyścigowa, zwycięzca Rajdu Niepodległości 2018 w swojej klasie i generalnej oraz wielu innych), sztuki walki (instruktor 1 DAN Vo-Quyen, ESDS, członek IPDTA), rozwój świadomości, zdrowie, podróże.

„Jedyną osobą, którą jest Ci przeznaczone się stać,
jest ta którą zdecydujesz się być.”

~ Ralph Waldo Emerson

Team

Katarzyna Jabłońska
Michał Fafiński
Rafał Dojlido
Rafał Łapać